Sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 rozczarowała, ale mimo wszystko na papierze wygląda imponująco. Ale niestety tylko na papierze.

748 526 kopii – tyle wynosi sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3. Na ten wynik składają się pudełka oraz wersja cyfrowa. Jest jednak jedno „ale”. W przypadku wersji na płytce mówimy o liczbie sztuk dostarczonych do sklepów. Według zapewnień CI Games większość kopii znalazła już swojego właściciela (bo co innego mogli powiedzieć). Jeszcze chwila i trzeci Sniper trafi do miliona osób, co wcale nie jest złym wynikiem. Zwłaszcza jak na grę, która została tak przeciętnie oceniona.

Teraz druga strona medalu. CI Games powyższe liczby podało z okazji publikacji wyników finansowych za I półrocze 2017 roku. W tym czasie przychody podskoczyły do imponującego poziomu 73,2 mln zł. Mimo wszystko „na czysto” udało się zarobić jedynie 1,5 mln zł. Jak na okres dużej premiery to dosyć słaby wynik. Przy swoich potrzebach finansowych CI Games może ten rok jeszcze zamknąć małym plusem, ale później pojawią się już tylko straty. Co gorsza do kolejnej premiery jeszcze daleka droga.

Nic więc dziwnego, że CI Games prowadzi obecnie emisję nowych akcji, które pozwolą sfinansować dalszą działalność. Błąd, obecna emisja wnika z realizacji programu motywacyjnego.

Pytanie jak duże zaufanie do zarządu wykażą akcjonariusze. Giełdowi analitycy nie wróżą nic dobrego.

Comments

comments