QubicGames całkowicie przestawiło się na produkcję gier na Switcha. W portfolio mają ich aż osiem.

Pisaliśmy niedawno, że dwie polskie spółki powołały kolejną, która ma zajmować się portowaniem gier na Switcha. Jedną z nich jest właśnie QubicGames, które ujawniło swoje plany względem konsoli Switch. Na premierowym wylocie jest Astro Bears Party i Robonauts (15 września na Switcha i 19 na PlayStation 4), a tu z rękawa lecą kolejne tytuły.

Do końca roku pojawi się zręcznościówka Brawl krakowskiego Bloober Teamu (QubicGames odpowiada za port) oraz dwie gry o których nie wiadomo praktycznie nic. Mad Carnage, które miało wyjść na mobilki oraz całkowita nowość w portfolio studia – Scrap’em Up. Początek 2018 roku rozpocznie się od wyścigów Air Race Speed, a na zapowiedzi czekają kolejne dwie produkcje. Mowa to o zręcznościówce Geki Yaba Runner i symulator czołgów Total Tank Simulator od ich wewnętrznego studia Noobz from Poland. Ta ostatnia pozycja trafi również na PlayStation 4.

Inną kwestią jest jakość tych gier. Niską ceną można sprzedać wszystko i chyba tak będzie w tych przypadkach. Prostota i przystępność to cechy główne przynajmniej pięciu z tych zapowiedzi. W te już grałem.

Zastanawia mnie tylko, co z grami, które zapowiadali na początku tego roku. Air Race Speed i Mad Carnage miały trafić na mobilki, Audio-Hero (PC i PS4), Geki Yaba Runner DX (PS Vita i PC) , Monster Mixer (mobilki) oraz Shadow (PC i PS4). Robi się tego naprawdę dużo. Więcej na ten temat mamy dowiedzieć się 30 września, może wtedy poznamy szczegółowy harmonogram premier.

Comments

comments