Tuż przez targami gamescom Techland poinformował, że ich sieciowy brutal royale Dying Light: Bad Blood będzie dostępny we wczesnym dostępie na PC już od września. Potwierdzili też, że trafi na konsole.

O tym wieloosobowym rozszerzeniu, będącym połączeniem PvP (gracz kontra gracz) i PvE (gracz kontra przeciwnik), szerzej pisałem już w marcu. Startując w Early Access na Steam, Techland chce rozwijać Dying Light: Bad Blood przy udziale społeczności. W sumie to najlepsza droga do sukcesu, bo gier battle royale jest już sporo i jak wiemy, część z nich przestała praktycznie istnieć.

„Zawsze chcielibyśmy dodać do Dying Light więcej sieciowej rozgrywki PvP. Słuchaliśmy próśb graczy w mediach społecznościowych, na forach i rozgrywka wieloosobowa była gorącym tematem. Widzieliśmy też, jak gracze reagowali na tryb Be The Zombie i to zainspirowało nas do rozwinięcie trybu multiplayer. Chcieliśmy to jednak zrobić w stylu Dying Light, w którym świat pełen jest zarażonych, stanowiących takie samo zagrożenie jak inni gracze. Tak narodził się Dying Light: Bad Blood, bazujący na trzech filarach: wolności wynikającej z szybkiego parkouru, ciągłym zagrożeniu, jakie reprezentują stale obecni na mapie zarażeni, i brutalnej walce wręcz. To wszystko składa się na nowe doświadczenie, które ochrzciliśmy mianem brutal royale. I zachęcamy społeczność, by pomogła nam z udoskonalaniu gry przed premierą” – mówi Maciej Łączny, executive producer.

Osoby chcące sprawdzić Dying Light: Bad Blood we wczesnym dostępie, będą musiały kupić Pakiet Fundatora. Jego cena to 20 dolarów bez centa, czyli około 75 zł. W skład pakietu wchodzi wirtualna waluta do wydania w grze, przedmioty i Przepustka Fundatora, która gwarantuje otrzymanie trzech „legendarnych skórek” w ciągu kwartału od premiery wersji Early Access.

Studio zapewnia, że w czasie fazy wczesnego dostępu będą pracowali nad balansem rozgrywki, darmową zawartością, nowymi mapami i przedmiotami. Docelowo – zarówno na PC jak i konsolach – będzie to produkcja free-to-play. Przekształci się w nią po zakończeniu pecetowego etapu Early Access. Jeśli was to przekonuje, do nadal możecie zapisać się do playtestów. rejestracja trwa do 22 sierpnia do godziny 22:00 na stronie internetowej www.dlbb.com.

A ja sprawdzę Dying Light: Bad Blood na targach gamescom, gdzie jestem zapisany na dwa długie pokazy, także z Dying Light 2.

Comments

comments