W wtorek rozpoczynają się targi gamescom w Kolonii. Jest to doskonałe miejsce, by zaprezentować graczom sieciową strzelankę World War 3 od gliwickiego studia The Farm 51.

Będę na miejscu i jestem umówiony na pokaz, więc sprawdzę czy to naprawdę wygląda tak dobrze, jak na opublikowanym właśnie materiale. Studio The Farm 51 po raz pierwszy pozwoli przetestować swoje najnowsze dzieło, więc zobaczymy, czy Battlefield ma się czego obawiać.

Wideo z World War 3 ma tylko 154 sekundy, ale większość z nich wypełniona jest akcją, wybuchami i dziesiątkami trupów. Jednym słowem wojna. Od potyczek zwykłej piechoty ma polu walki, snajperów, po demolujące wszystko ciężkie pojazdy. A w tle m.in. warszawskie Złote Tarasy czy Pałac Kultury i Nauki.

Twórcy duży nacisk kładą na odwzorowanie broni i wyposażenia żołnierzy, realistyczną batalistykę, pojazdy czy wojskową dokładność w koordynacji działań na polu walki. Stąd tez współpraca z wieloma osobami związanymi z obronnością, militariami i samym wojskiem. World War 3 na jesień trafi do wczesnego dostępu, a premiera całości planowana jest na rok 2019.

Comments

comments