Krakowska ekipa iFun4All bardzo mocno dawkuje nowe informacje odnośnie swojego kolejnego projektu. Po zapowiedzi teraz doczekaliśmy się pierwszego, klimatycznego wideo.

Gęstą atmosferę czuć, ale niestety teaser niewiele mówi o rozgrywce. Mnie szczególnie mocno interesuje jak dużo będzie podobieństw do Serial Cleaner w sposobie przedstawienia akcji, animacjach czy poruszaniu się. Główna mechanika ma być zupełnie inna, ale nie oszukujmy się, to nie wygląda na grę zbudowaną od podstaw od nowa. Styl graficzny jest ten sam, widok z góry również. Zespół iFun4All nie jest również na tyle duży, aby z taką intensywnością dostarczać nowe projekty. Od debiutu Serial Cleaner nie minął rok, a od tego czasu deweloper już przeniósł cztery swoje gry na Switcha, dalej rozwija ostatni projekt (m.in. nowy poziom trudności oraz wersja na mobilki), a na ten rok planuje wydanie aż trzech gier. Szaleńcze tempo, które musi nieść za sobą jakieś kompromisy.

Osobiście jestem wielkim fanem Serial Cleaner (co udowadniałem w swojej recenzji) i czekam na Ritual. Mimo wszystko nie mam pewności czy iFun4All idzie właściwą drogą. Ich poprzednia gra nie okazała się hitem sprzedażowym i opieranie kolejnych projektów na tym samym designie może być ryzykowne. Pozwala to oszczędzić sporo czasu, ale może też odbić się na finansach. Oprawa wizualna ma przecież duży wpływ na to czy ktoś sięgnie po konkretną grę. Obym był jednak w błędzie.

Ritual

Comments

comments