Bądźmy szczerzy, brak wydania pudełkowego tej gry to byłoby przestępstwo.

Inna sprawa, że (prawie) wszystkie produkcje krakowskiego Bloober Teamu, który obchodził niedawno swoje 15-lecie (najlepszego!), wyszły w wersjach fizycznych. The Medium, Observer: System Redux, Blair Witch, Observer, Layers of Fear: Legacy, Layers of Fear, także nowa wersja Layers of Fear z 2023 roku. Teraz do tego groma dołączy Silent Hill 2.

Jest to oczywiście remake survival horroru z 2001 roku, stworzonego przez Team Silent, wewnętrzne studio Konami. Tytuł pierwotnie wyszedł na PlayStation 2, po czym trafił także na pierwszego Xboksa i PC.

Teraz, po latach, remake Silent Hill 2 wyjdzie na PC i PlayStation 5, właśnie za sprawą Bloober Teamu. Krakowianie przez wyrobili sobie taką markę, że Konami właśnie im powierzyło stworzenie remake’u tego klasyka. Co dla mnie równie ważne, gra trafi także do pudełek w wersji PS5. Data premiery nie jest znana, ale można już składać zamówienia przedpremierowe, które kosztują w zależności od sklepu od 299 do 349 zł.

„Poznaj światowej klasy psychologiczny survival horror – uznawany za najlepszy tytuł w serii – na najnowszym sprzęcie z mrożącą krew w żyłach grafiką i ekspresywnym dźwiękiem.”

Comments

comments