Warszawskie studio Punch Punk Games pracuje nad kolejną grą. „Moonshine” to komiks wydawnictwa Image Comics, za który odpowiada znany duet twórców Brian Azzarello i Eduardo Risso. I na jego podstawie powstaje scenariusz do nowej polskiej przygodówki akcji.

Po wydaniu Apocalipsis studio Punch Punk Games pracuje nad grą This Is the Zodiac Speaking. Okazuje się jednak, że to nie jedyna produkcja, którą aktualnie się zajmują. Inspiracja na nową grę Moonshine wywodzi się ze świata komiksu. W Polsce zeszyt ukazał się pod tytułem „Księżycówka” i opowiada o gangsterskich czasach prohibicji, nielegalnym handlu alkoholem i uwikłanych w całą operację organizacjach przestępczych. Historia komiksu przesiąknięta jest wątkami paranormalnymi, a konkretnie pewną klątwą, która objawia się w blasku księżyca.

A jak doszło do współpracy polskiego studia z duetem znakomitych scenarzystów? Opowiada o tym Krzysztof Grudziński, dyrektor kreatywny i reżyser studia Punch Punk Games.

„Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy na moją prośbę koleżanka wysłała Brianowi pudełkową wersję naszej gry Apocalipsis. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider Nergal był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy zodiaku This Is the Zodiac Speaking, która jest w trakcie developmentu. Cieszymy się i czujemy się wyróżnieni tym, że jako pierwsi Polacy będziemy mogli przenieść komiks tak legendarnego twórcy do świata gier” – mówi Grudziński.

Moonshine

Produkcja opowie inną niż w komiksie historię, choć pojawią się w niej bohaterowie oryginału. Scenariusz powstaje przy ścisłej współpracy z Brianem Azzarello. By przybliżyć Wam autora oryginału, zapytałem o niego mojego dobrego kolegę Przemysława Pawełka, redaktora polskiego radia oraz recenzenta komiksów i gier. Polecam też śledzenie jego opinii na Facebooku.

„Brian Azzarello to bez wątpienia współczesna czołówka amerykańskich scenarzystów głównego nurtu. Współpracował z największymi wydawcami. Powierzano mu najmocniejsze marki amerykańskiego rynku, jest laureatem nagrody Eisnera, czyli komiksowego odpowiednika Oskara. Osobiście mam do jego twórczości dość ambiwalentny stosunek, ale nie da się ukryć faktu, że współpraca polskiego developera z amerykańskim scenarzystą tej renomy, to wydarzenie bez precedensu. Cieszy mnie, że padło właśnie na serię >Księżycówka<, mieszającej wilkołaki, gangsterów i bimbrowników z prowincji. Pierwszy tom serii nie do końca wykorzystuje potencjał pomysłu, który może zabłysnąć właśnie jako punkt wyjścia do nasączonej grozą gry akcji. Nie mam większych wątpliwości co do tego, czy studio poradzi sobie z aspektami narracyjnymi, trzymam natomiast kciuki, by dobrze zagrała u nich konwencja pierwowzoru.” – mówi Przemysław Pawełek.

Pierwsze materiały z Moonshine zobaczymy w czwartym kwartale tego roku. Dokładna data premiery nie jest na razie znana, ale jak udało mi się dowiedzieć, produkcja trafi na PC i konsole.

Poniższy trailer dotyczy tylko komiksu wydawnictwa Image Comics.

Comments

comments