GOG, Steam, Epic Games Store, konsole. Z nową aplikacją CD Projektu wszystko trafi w jedno miejsce.

Kojarzycie te narzekania przeciwników Epic Games Store mówiące, że wygodniej mieć wszystko w jednym miejscu, a nie rozdzielać biblioteki gier po kilku sklepach? Wraz z premierą GOG Galaxy 2.0 problem powinien zniknąć. CD Projekt właśnie ogłosił, że nowa wersja klienta jego sklepu będzie zbierać wszystkie nasze gry, bez względu na platformę, w jedno miejsce. Tam znajdziemy bibliotekę zakupionych tytułów, znajomych, osiągnięcia i statystyki.

Idźmy dalej. GOG Galaxy 2.0 w pewnym sensie powinien pozwolić na usunięcie wszystkich innych launcherów z komputera. Według deklaracji CD Projektu, aplikacja pozwoli zainstalować wszystkie nasze gry i je uruchamiać. Jeśli faktycznie tak to będzie działać, będzie można pożegnać się z launcherami Steama, Epic Games Store, Uplay czy Origin.

GOG Galaxy 2.0

Na tym nie koniec. GOG Galaxy 2.0 ma oferować zaawansowane możliwości tworzenia spersonalizowanej biblioteki gier (np. opcje filtrowania i segregowania naszych tytułów). W późniejszym czasie dojdzie również możliwość prowadzenia rozmów ze znajomymi z innych platform. Wszystko to brzmi jak spełnienie marzeń każdego PC-owego gracza. Jeśli GOG spełni wszystkie obietnice, zapowiada się szalenie ciekawa rzecz.

Na ten moment GOG Galaxy 2.0 to zbiór obietnic. O tym ile są warte przekonamy się w najbliższym czasie. Już teraz można wejść na specjalną stronę zawierającą wszystkie najważniejsze informacje o aplikacji. Tam też można się zapisać do beta testów.

Comments

comments