The Way to polska dwuwymiarowa platformówka od studia PlayWay, która na pierwszy rzut oka emeryta przypomina klasyki pokroju Another World (1991 r.) czy Flashback (1992 r.) od genialnego francuskiego studia Delphine Software.

Gra garściami czerpie z gatunku science-fiction, a kilka miesięcy temu została sfinansowana na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter. To właśnie tam pojawiła się informacja o opóźnieniu premiery.

 

„Jesteśmy zmuszeni przełożyć wydanie gry aż do stycznia 2015 roku. Wiemy, że to duży poślizg, ale chcemy zapewnić Państwu wysokiej jakości produkt, a nie jesteśmy w stanie wykonać go wcześniej. Nie mamy problemów finansowych czy technicznych, które uniemożliwiałyby skończenie gry.”

 

Pierwotnie gra miała ukazać się w październiku 2014 roku, więc o powody opóźnienia zapytałem też szefa studia PlayWay, Krzysztofa Kostowskiego:

 

„W tym czasie [w październiku – red.] jest duży natłok premier. Chcemy też dopieścić produkcję i planujemy wydać ją w grudniu 2014 roku lub styczniu 2015 r.”

 

Tutaj muszę przyznać rację twórcom, bo premier – w tym polskich – jest w tym roku zatrzęsienie. Wolę poczekać kilka miesięcy dłużej i dostać grę, która spełni wszystkie moje wygórowane oczekiwania. Zresztą sam zobacz poniższy trailer, czy nie warto czekać?

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.