Hasło „gra logiczna z kategorii lasery i lustra” od zawsze kojarzyła mi się z wydaną w 1996 roku kultową Lasermanią studia LK Avalon czy też tytułami pokroju Chromatron i Aargon. Od teraz ulega to zmianie, gdyż na horyzoncie luster pojawia się godny kontynuator pomysłu – Archaica: The Path of Light krakowskiego studia TwoMammoths.

Gra była prezentowana na imprezach Digital Dragons, WGK oraz Poznań Game Arena 2014, gdzie wystartowała także kampania finansowania społecznościowego na platformie Wspieram.to. Tytuł ten jest inspirowany klasykami tego gatunku i na PGA wzbudzał wielkie zainteresowanie graczy, w tym i moje.

Archaica: The Path of Light zawiera zarys fabularny, lecz jego największym atutem jest oprawa graficzna. Jest to dzieło artysty, Marcina Tureckiego, który wraz z bratem Piotrem założyli studio TwoMammoths.

W kampanii finansowania społecznościowego do uzbierania jest minimum 20 900 zł, lecz nie będzie to raczej problemem, gdyż nagrody są bardzo atrakcyjne, a Archaica broni się sama. Gra ma być wydana na komputery PC, a w dalszej kolejności na urządzenia mobilne. Wczesny dostęp jest planowany na styczeń 2015 roku, a premiera ma się odbyć w maju. Młotki w dłoń i tłuc lustra… znaczy skarbonki, bo polskie dobre gry zawsze warto wspierać.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.