Wśród wielu projektów współfinansowanych w ramach Programu MEDIA Agencji EACEA, znalazły się trzy związane z naszymi rodzimymi studiami. Pierwszym jest Medium od krakowskiego Bloober Teamu o którym już pisaliśmy, drugim „Development of Your Kingdom Come (tytuł roboczy)” studia Plastic – o który zapytałem twórców, a trzecim gra Industrial warszawskiego studia 11 bit studios.


Niestety informacji o tym ostatnim tytule jest jak na lekarstwo, a przedstawiciel studia odpisał mi, że konkrety pojawią się po premierze This War of Mine. Na ich stronie internetowej znalazłem komunikat z którego można się dowiedzieć, że liderem projektu jest główny projektant gameplay’u gier z serii Wiedźmin – Maciej Szcześnik.

 

„Projektem jest gra realizowana pod roboczym tytułem >>Industrial<<. Liderem projektu od początku jest bardzo doświadczony designer Maciej Szcześnik, który zdobył szlify jako główny projektant gameplay’u gier z serii Wiedźmin.”

11 bit pracuje pełną parą nad This War of Mine i na nim skupia wszystkie swoje siły. Po premierze TWoM liczę na konkrety, które choć trochę nakreślą to czego można się spodziewać po Industrial. Wspomnę tylko, że Unia Europejska przyznała studiu kwotę 148 731 euro (blisko 630 tysięcy zł), co stanowi połowę budżetu potrzebnego na ten projekt.

Źródło: gry-online

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.