Nie miałbyś ochoty spróbować jakże nietypowego gatunku jakim jest visual novel?

Eksperyment warto wykonać właśnie teraz. Po długim okresie produkcji do sprzedaży wreszcie trafiło Solstice, kolejna gra niewielkiej ekipy MoaCube. Ma ona na koncie m.in. Cinders, czyli innego przedstawiciela tego gatunku. Wprawdzie visual novel nie jest tym, co prawdziwi gracze lubią najbardziej, ale mimo wszystko warto spróbować. Kiedyś to samo mówiono o HOPA, a jednak Artifex Mundi potrafiło przekonać nawet najbardziej hardcorowe osoby, że jest coś niezwykłego w jednej z ulubionych rozrywek kobiet po 40-tym roku życia.

Efekt trzyletniej pracy zespołu MoaCube możesz nabyć za pośrednictwem ich strony internetowej (jest wersja na PC i Mac). Standardowa edycja kosztuje niecałe 24 euro. Więcej można wydać na wydanie specjalne z masą cyfrowych dodatków (m.in. soundtrack czy materiały making-off), a nawet wersję pudełkową. Ilość jest jednak ograniczona, a więc warto się śpieszyć. W momencie, w którym to piszę dostępnych zostało mniej niż 50 kopii. Dla niezdecydowanych deweloper udostępnił demo.

Czy warto kupić Solstice przekonamy się niedługo. My już zabieramy się za ściąganie gry i miejmy nadzieję niedługo przedstawimy wam nasze wrażenia.

Comments

comments