Dawno, dawno temu, gdy na Steamie nie było 30 premier dziennie, pojawiła się graficzna nowela Cinders studia MoaCube. I teraz, po 6 latach od tego momentu, dowiadujemy się, że gra trafi na Switcha.

Nasz spis polskich gier na Switcha pęka w szwach. W kategorii „powstające” wpisałem właśnie Cinders, które jest 139 produkcją szykowaną na konsolę Nintendo. Niezależne studio MoaCube stworzyło grę inspirowaną baśnią o Kopciuszku, ale w wersji dla dorosłych. Opowiada historię inteligentnych kobiet, podejmujących życiowe decyzje i rozwiązujących problemy, mające wpływ na ich przyszłość.

Cinders reprezentuje gatunek visual nowel, czyli wyświetlana jest grafika i tekst. Gracz musi podejmować różne wybory moralne i w zależności od nich zmienia się fabuła gry. A wszystko w kolorowej, baśniowej i miejscami animowanej oprawie graficznej. Zobaczcie zresztą poniższy trailer.

Twórcy ze studia MoaCube nie zdradzają na razie kto wykona port na Switcha, ani jaka będzie data premiery. Luźno strzelam, że zapewne będzie to rok 2019. Moim zdaniem gra idealnie pasuje na platformę Nintendo. I bez obaw. Na Steamie Cinders ma bardzo pozytywne recenzje – 89% z 355 recek. Przypomnę tylko, że studio MoaCube w międzyczasie wydało też inne gry – Solstice i Magi.

Comments

comments