Podczas konferencji PC Gaming Show na targach E3 zobaczyliśmy nowy trailer i poznaliśmy datę premiery MMO Last Oasis.

Ziemia przestała się obracać, co miało katastrofalne skutki dla naszej planety. Ci, którzy przeżyli, ścigają się ze słońcem i w wiecznej wędrówce szukają sposobu by przetrwać. Ziemia podzielona jest na dwa obszary – spaloną słońcem i zamarzniętą na lód. I tylko pomiędzy nimi jest miejsce, gdzie można przetrwać. Niestety rotacja planety wokół słońca wymusza ciągłe przemieszczanie się i migrację za skrawkiem nadającym się do życia.

Studio Donkey Crew pracuje nad wędrownym postapokaliptycznym MMO – Last Oasis, gdzie gracze będą przemieszczać się po planecie w dość specyficznych drewnianych mecha-pojazdach napędzanych wiatrem. Szukanie surowców na wciąż zmieniających się terenach, walka o przetrwanie, handel, piractwo, a wszystko po to, by nie zginąć. Chodzące bazy można dostosować do potrzeb grupy, by służyły jako środek transportu, maszyny do zbiorów, walki lub można wykorzystywać je jako mobilne bazy. Od małych i szybkich, po olbrzymie i powolne.

Last Oasis latem zadebiutuje we wczesnym dostępie, a pełna premiera planowana jest na 3 września tego roku. Jeśli się Wam podoba, to dodajcie do listy życzeń na Steamie.

Studio Donkey Crew to szczególny przypadek na mapie Polski. Początkowo ekipa składała się z ludzi pochodzących praktycznie z całego świata. Międzynarodowy zespół zdobył chińskiego inwestora i rozpoczął działalność w Państwie Środka. Niestety brakowało im fachowców, więc postanowili przenieść się do Wrocławia, tu zarejestrować swoją firmę i zacząć rekrutować do składu Polaków. Podczas mojej rozmowy z nimi na Digital Dragons nie ukrywali, że od razu zakochali się w naszym mieście i tu postanowili rozwijać swoją działalność.

Comments

comments