Elementu zaskoczenia nie było, ale i tak Outriders to jeden z mocniejszych punktów tegorocznego E3.

Kilkukrotnie na naszych łamach pisaliśmy o tym, że nowym projektem Peole Can Fly może być Outriders. Wieczorna konferencja Square Enix rozwiała wszystkie wątpliwości. Na prezentacji zobaczyliśmy pierwszy zwiastun i szczegóły rozgrywki.

Zaskoczenia nie będzie, bo twórcy Gears of War: Judgement i Bulletstorma pracują nad kolejnym FPS-em. Jest to kooperacyjna strzelanina dla 1-3 graczy – czyli także zabawa w pojedynkę, w której każdy gracz może dołączyć i ją opuścić w dowolnym momencie. Będzie też możliwość stworzenia własnego Outridera. Ma być dużo broni, przeciwników i potężnych wymian ognia. Więcej szczegółów poznamy zimą tego roku.

Outriders jest osadzone w mrocznym świecie science fiction, a akcja dzieje się na planecie Enoch, gdzie ludzkość odebrała tajemniczy sygnał. Celem grupy jest odnalezienie jego źródła.

„Outriders to gra, którą chcieliśmy zrobić od lat. To dla nas ogromna radość, że możemy pracować nad tym projektem razem ze Square Enix. To też ogromne przedsięwzięcie, a nasz zespół znacznie rozrósł się po to, aby sprostać wyzwaniu tego projektu. Mamy już ponad 200 developerów pracujących w czterech studiach na całym świecie, co udowadnia, że Outriders to nasz najambitniejszy projekt do tej pory. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że wreszcie możemy przedstawić naszą grę całemu światu i jednocześnie nie możemy się doczekać, aby ujawnić niebawem jeszcze więcej.” – mówi Sebastian Wojciechowski, szef studia People Can Fly.

Twórcy odnajdują się w gatunku, bo mają na tym polu olbrzymie doświadczenie.

„Strzelanki mamy we krwi. To nasza pasja. Robimy je całe życie. Outriders jest wynikiem naszych doświadczeń z poprzednich gier. Staraliśmy się stworzyć grę z solidną warstwą fabularną, równie przyjemną w odbiorze podczas gry ze znajomymi, co w pojedynkę.” – mówi Batosz Kmita, Dyrektor Kreatywny.

Obecnie nad grą pracuje zespół liczący ponad 200 osób rozsiany w czterech biurach People Can Fly, w tym w najnowszym zlokalizowanym w Nowym Jorku. To zdecydowanie największy projekt w historii studia, które na koncie ma takie gry AAA jak Bulletstorm czy Gears of War: Judgement. Premiera planowana jest na przyszłoroczne wakacje. Gra trafi na PC, PS4 oraz Xbox One.

Outriders – galeria screenów


Wszystkie informacje o polskich grach na E3 2019 znajdziecie TUTAJ.

Comments

comments