W tym tygodniu tak bardzo brakowało motywu przewodniego, że aż zabrakło pomysłu na unikatowy tytuł tego podsumowania.

Jak jednak widać poniżej, nie był to nudny tydzień. Troszkę się działo i nie o wszystkich istotnych newsach daliśmy radę napisać. W szczególności polecam gameplay z nowego Terminatora, ponieważ premiera już w przyszłym tygodniu. Jeśli z kolei jutro chcielibyśmy zrobić coś „patriotycznego”, polecam promocję na polskie gry na GOG-u. Warto też sprawdzić Ritual od Draw Distance. Mam już za sobą kilka skończonych misji i na razie jestem pozytywnie zaskoczony.


TOP 5 najchętniej czytanych newsów ostatniego tygodnia

 1. Terminator: Resistance od Teyon wygląda lepiej niż mogliśmy się spodziewać
 2. Chains of Fury to retro FPS inspirowany komiksami z Lobo i Hellboy’em
 3. Astro Bears 2 z milionowym budżetem
 4. Pudełkowe wydanie Frostpunk: Edycja Gry Roku
 5. Do Green Hell trafiły rośliny

Na koniec sporo mniejszych i większych newsów, które nie doczekały się osobnego tekstu. Warto zajrzeć, zwłaszcza jak kogoś interesują dane sprzedażowe gier.

 • Na przełomie roku na giełdzie NewConnect zadebiutuje studio Noobz from Poland. Z kolei na początku roku do sprzedaży trafi Total Tank Simulator, debiutancka gra dewelopera.
 • Stworzone przez Vivid Games Space Pioneer przeszło certyfikację na Nintendo Switch. Premiera w grudniu. Za port odpowiada QubicGames.
 • 20 listopada na Nintendo Switch zadebiutuje Bouncy Bob 2. Pierwsza część została kupiona w eShopie przez aż 385 tysięcy graczy.
 • Ponownie cyferki. Agony na Switchu zadebiutowało 31 października i do wtorku znalazło 1 500 nabywców. Koszty produkcji zwrócą się po podwojeniu sprzedaży.
 • Klabater negocjuje ze studiem JetCat Games przejęcie praw do gry Heliborne, której jest wydawcą. Produkcja do tej pory znalazła 90 tysięcy nabywców (+ 100 000 sprzedanych dodatków DLC).
 • Ritual trafił do sprzedaży 7 listopada. Z tej okazji ekipa Draw Distance opublikowała zwiastun premierowy.
 • Nie graliście jeszcze w Ruinera? Wstyd. Zanim ktoś się o tym dowie pobierajcie darmową wersję z Epic Games Store. Macie czas tylko do 14 listopada!
 • Serial Cleaner trafił już do 400 tysięcy graczy. Spora w tym zasługa obecności w usługach abonamentowych jak Humble Monthly czy Twitch Prime.
 • Wydane we wczesnym dostępie pod koniec sierpnia Unlucky Seven w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży znalazło 2 tysiące nabywców. Wydawca nie podał jak gra radziła sobie przez pozostałe 2 miesiące sprzedaży.
 • Cherrypick Games nawiązało współpracę ze studiem PopReach Incorporated, którego największym hitem jest mobilne Smurfs’ Village.

Comments

comments