Wydawać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Parafrazując klasyka, w portfolio PlayWay jest kilka perełek i kilka… symulatorów.

Tak, ja wiem, że symulatory są popularne i pozwalają zarobić. Ale np. ja za nimi nie przepadam. No dobra, czasami szansę im daję – patrz 911 Operator – i jestem mile zaskoczony. Bawi mnie za to hasło użyte w grafice informacji dla inwestorów: „12 sprawdzonych premier”. W sześć jeszcze nie grałem, bo ich nie ma i nie było. Cztery kolejne sprawdzałem na targach, ale to wersje nieukończone, bety, alphy itd., więc wniosków nie ma co wyciągać. Tym bardziej nie są „sprawdzone”. A dwie już wyszły na PC i teraz są portowane na konsole.

Ale na poniższej liście znajdują się gry, które mają spory potencjał i na które czekam. Horror Agony, fabularno-strategiczne We. the Revolution, świetnie zapowiadające się Unlucky Seven czy „symulator niszczenia kuchni” Cooking Simulator. Ciekawie zapowiada się też thriller The Works of Mercy czy sim złotej rączki House Flipper.

PlayWay lubi w prasówkach zaklinać rzeczywistość, ale spółki giełdowe muszą pokazywać się z jak najlepszej strony. Jeśli chociaż Agony, We. the Revolution i Unlucky Seven spełnią oczekiwania, to może być dobry rok dla wydawcy i inwestora. Bo przynajmniej w części tych tytułów mają udziały. Do tego symulatory pewnie i tak się sprzedadzą. Mały wkład finansowy i przy niskiej sprzedaży raczej na pewno wyjdą na zero. Co innego wersje konsolowe. To nie śmietnik jakim stał się Steam i graczy ciężko przekonać do wyłożenia sporej kwoty na grę. Jeśli od startu nie będzie jakości, może być ciężko. Mimo to liczę, że choć połowa z tych gier na siebie zarobi i zdobędzie finansowanie na kolejne produkcje. Dodam tylko, że wydawcą We. the Revolution jest Klabater, a PlayWay jest udziałowcem w studiu tworzącym tę produkcję – Polyslash.

Agony – Madmind Studio (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Car Mechanic Simulator 2018 – Red Dot Games (PlayStation 4, Xbox One)
Contraband Police – Crazy Rocks (PC)
Cooking Simulator – Wastelands Interactive (PC)
Farm Manager 2018 – Cleversan Software (PC)
Gold Rush: The Game – Code Horizon (PlayStation 4, Xbox One)
House Flipper – Empyrean (PC)
Junkyard Simulator – Rebelia Games (PC)
The Works of Mercy – Pentacle (PlayStation 4, Xbox One)
Uboot – Deep Water Studio (PC)
Unlucky Seven – Puzzling Dream (PC)
We. the Revolution – Polyslash (PC)

PS. Tak, wiem, w tytule powinno być słowo „liczba”, ale „ilość” mi bardziej pasowała.

Comments

comments