W końcu wyszedł mi klikalny tytuł newsa 😉 Żarty żartami, ale jedna z najlepszych serii studia Artifex Mundi zadebiutuje na konsoli PlayStation 4.

Nightmares from the Deep: the Cursed Heart to pierwsza odsłona serii przygodowej na konsolach Sony. Jest to też ich debiut na tym sprzęcie, bo wcześniej prócz pecetów i mobilet gry trafiały na Xboksa One. Napisałem seria przygodowa? No właśnie, bo tytuły Artifexu już dawno odeszły od sztywnego schematu gier gatunku HOPA. Teraz to prawdziwe i świetnie wykonane przygodówki z elementami szukania ukrytych obiektów. Jako że gram we wszystko co wydają wiem, jaką ewolucję przeszły. I chcę więcej.

A o czym jest Nightmares from the Deep: the Cursed Heart? Najlepiej opisze to informacja prasowa:

„Gra przedstawia perypetie nieustraszonej kustoszki karaibskiego muzeum Sary Black i jej pojedynek z legendarnym Diabłem Morskim. Na gracza czeka wyprawa do świata niebezpiecznej magii voodoo, ukrytych skarbów, porzuconych ruin i upiornych statków pełnych nieumarłych piratów i przeklętych, zapomnianych wysp.”

Tak jak w przypadku ich gier przeniesionych na Xboksa One, tak i teraz gra przeszła modyfikacje na potrzeby portu PlayStation 4. Chociażby podbita rozdzielczość, usprawnione sterowanie i zmodyfikowany interfejs. Tak czy siak warto, bo przeszedłem całą serię na pececie i teraz uczynię to po raz kolejny.

Co ciekawe, Artifex Mundi już zapowiedziało wydanie kolejnych gier na konsolę Sony.

Comments

comments