Polskie studio N94 Games pochwaliło się na swoim profilu w serwisie Facebook pierwszą, nic nie mówiącą grafiką ze swojej najnowszej gry Nighthawk. Nie odpuściłem i specjalnie dla was dowiedziałem się kilku interesujących szczegółów.

Za język musiałem pociągnąć przesympatycznego Nikodema Szewczyka, który tak opisał swoją najnowszą grę.

„Nighthawk będzie grą w klimatach cyberpunkowych – stara technologia przyszłości, synth pop, neonki, lata 80. Głównym bohaterem gry będzie James Pilecki ps. „Nighthawk”, który w młodzieńczych latach wciągnął się do ruchu oporu walczącego z wielkimi korporacjami – takimi jak PaxCo – trzymającymi władzę nad miastem. W nowym projekcie stawiamy na pewną oryginalną mechanikę, jednak póki co nie możemy więcej zdradzić.”

Twórca świetnej gry Top Hat (polecam!) więcej informacji ujawni już w kwietniu. Mimo to zapytałem o gatunek gry, platformy docelowe i datę premiery. O dziwo, Nikodem udzielił wyczerpującej odpowiedzi:

„Gatunek… hmmm… Ogólnie będzie to platformówka 2D z oryginalną, rozwiniętą przez nas mechaniką platform-guna z elementami skradanki. Rozgrywka będzie dynamiczna, będzie mało życia głównego gracza jak i wrogów, trzeba będzie także uważać i sporo kombinować. Domyślne platformy to oczywiście PC oraz konsole, jednak nie wiemy jeszcze dokładnie jakie. Co do premiery… Jak dobrze pójdzie będzie ona miała miejsce w tym roku (lub na początku następnego), bo jak wiadomo produkcja gry lubi się zawsze przedłużyć.”

Nighthawk powstaje w małym, trzyosobowym składzie: Nikodem Szewczyk (grafika, level design, człowiek orkiestra), Mateusz Szymański (programowanie i muzyka) oraz Magdalena Katańska (ilustracje). Więcej informacji już wkrótce.

Nighthawk

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.