W końcu można wspierać twórcę świetnie zapowiadającej się gry Papetura. Tomasz Ostafin idzie na całość i zbiera głosy na Steam Greenlight oraz potrzebne do ukończenia gry pieniądze – na platformie finansowania społecznościowego Indiegogo.

Od pierwszego obcowania z Papeturą zachwycam się tą grą, bo nie tylko wygląda świetnie, ale też nawiązuje do genialnej produkcji studia Armanita Design – Samorost. Jest to nietypowa gra przygodowa z gatunku point&click, z dużą ilością łamigłówek i zagadek, w całości wykonana z papieru. Całe środowisko oraz postacie zostały zaprojektowane i wykonane za pomocą kleju, skalpela i nożyczek, co nie tylko jest niezwykle czasochłonne, ale robi również niesamowite wrażenie. Można to zresztą zobaczyć na nagranym przeze mnie gameplayu.

Do zebrania na Indiegogo jest 13 tysięcy dolarów, co pozwoli ukończyć grę, wydać darmowe DLC i przenieść Papeturę na silnik Unity. Jeśli to się uda, tytuł ten będzie dostępny na PC i Maca w trzecim kwartale 2016 roku. Jeśli gra Ci się podoba, wpłać chociażby najmniejszą kwotę, bo w dużej ilości małych kwot tkwi siła finansowania społecznościowego.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.