PlayWay regularnie podaje wyniki sprzedaży swoich symulatorów, dzięki czemu możemy przekonać się jak radzą sobie najnowsze produkcje.

Zacznijmy od najnowszej produkcji. Cooking Simulator radzi sobie bardzo dobrze i w ciągu pierwszych 72 godzin od debiutu gra znalazła 55 tysięcy nabywców. Tyle wystarczyło, aby zwrócić koszty produkcji i marketingu. To samo w identycznym czasie udało się dodatkowi Garden Flipper (zainteresowanych polecam moją recenzję) do House Flipper. Ten znalazł już 86 tysięcy nabywców. Trudno się dziwić takim liczbom. Podstawka obecnie jest największym hitem w portfolio PlayWay. Jej sprzedaż wynosi 900 tysięcy kopii.

garden flipper

Nieco mniej osób kupiło Car Mechanic Simulator 2018. Dokładny wynik to 875 tysięcy. To i tak niewiele w porównaniu do wersji mobilnej, która została pobrana już 15,8 mln razy. Pamiętajmy jednak, że to darmowa produkcja, dzięki czemu znacznie łatwiej o taki rezultat. O mechaniku samochodowym warto jeszcze wspomnieć w kontekście dodatków DLC – te sprzedaży się w łącznej liczbie 1,6 mln sztuk.

W raporcie PlayWay pojawia się jeszcze wzmianka dotycząca sprzedaży wydanego w tym roku Uboat. Gra, mimo iż jest tylko we wczesnym dostępie, już teraz znalazła 100 tysięcy nabywców. Z planowanych na najbliższą przyszłość gier największy potencjał (na podstawie liczby zapisów na steamową wishlistę) mają Bum Simulator, Junkyard Simulator oraz Mr. Prepper.

Comments

comments