Podczas konferencji Microsoftu na targach E3, dość niespodziewanie krakowskie studio Bloober Team zaprezentowało swoją nową grę – Blair Witch.

Wszyscy byli przekonani, że jadą promować niedawno wydane Layers of Fear 2, bo wcześniej wspominali tylko o grze Medium. Pokazany trailer Blair Witch przedstawia kolejny w ich portfolio pierwszoosobowy horror psychologiczny, tym razem inspirowany serią filmów o tym samym tytule.

W roku 1996 znika bez śladu mały chłopiec, a były gliniarz Ellis wraz ze swym psem Bulletem dołącza do poszukiwań. Jednak przeklęty las Black Hills w pobliżu Burkittsville kryje wiele niebezpiecznych tajemnic. Wpłyną one na zdrowie psychiczne bohatera, który będzie dręczony przeszłością i zmuszony do zmierzenia się nie tylko ze swoimi lękami, ale także wiedźmą z Blair, która nawiedza okoliczny las.

Bohater będzie szukał poszlak i przedmiotów w dość mrocznym środowisku, a bardzo przydatnym pomocnikiem będzie jego pies. Ellis może wydawać mu polecenia, przyjaciel człowieka będzie też ostrzegał go przed niebezpieczeństwami. Duże znaczenie ma też kamera i odnajdywane kasety. Oglądając je nie tylko poznajemy historię, ale także wpływamy na aktualną rzeczywistość w której bohater się znajduje.

Co zaskakujące, premiera Blair Witch zaplanowana jest już na to lato, a dokładniej 30 sierpnia. Gra na trafić na PC i Xboksa One. Pod trailerem znajdziecie też krótkie wideo z rozgrywki.

Comments

comments