Ekipa Jujubee wreszcie pokazała Kursk w ruchu. Niestety niewiele nam to mówi o rozgrywce. Wiemy jednak kiedy poznamy datę premiery.

Pod koniec kwietnia katowickie Jujubee opublikowało długa listę nowych informacji odnośnie Kurska oraz swoich planów na przyszłość. Przez majówkowy wypoczynek nie mieliśmy okazji o tym poinformować, a więc nadrabiamy zaległości. Na początek nowe wideo z największej produkcji w historii ekipy. Trailer zmontowano na silniku gry, a więc pokazuje jak faktycznie wygląda Kursk. Szału nie robi.

Dodatkowo Jujubee ogłosiło, że na czerwcowym Pixel Heaven poprowadzi własny panel, w czasie którego ogłosi datę premiery Kurska. Wszystko składa się w jedną całość pod tytułem GAMES BEYOND. Pod takim sloganem studio chce od teraz tworzyć gry poważne, kontrowersyjne i podejmujące trudne tematy. Michał Stępień, prezes Jujubee twierdzi, że rynek dojrzał do takich produkcji.

„Uważamy, że nadszedł czas opowiadania prawdziwych historii. W dobie, kiedy rywalizujemy o wolny czas odbiorców z całą branżą rozrywkową, a zatem również z serialami czy filmami oraz kiedy ludzie coraz mniej chętnie sięgają po literaturę faktu, na twórcach gier ciąży dodatkowa odpowiedzialność. Owszem, gry są coraz bardziej rozbudowane, oferują niesamowite wrażenia audiowizualne, pozwalają nam zatracić się w wirtualnym świecie, ale rzadko kiedy są rozwijające. Dlatego właśnie chcemy wykraczać tematycznie poza hermetyczny świat gier wideo i zachęcać odbiorców do pogłębiania ich wiedzy o historii czy aktualnym świecie. Jesteśmy przekonani, że KURSK będzie niezwykle atrakcyjnym tytułem dla każdego kto poszukuje ambitnej i dojrzałej rozgrywki.”

Ba, nie tylko rynek dojrzał do takich gier, ale i jest ich już na rynku całkiem sporo. Kurs nie może więc liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową tylko za podejmowanie trudnych tematów.

Drugim tytułem z etykietką GAMES BEYOND będzie Konklawe, o którym na razie wiemy tylko tyle, że powstaje.

Comments

comments