Studio Jujubee przedstawiło zaktualizowane plany na najbliższe lata. Dwa projekty zostały skasowane, ale na ich miejsce pojawiły się kolejne.

Premiera gry Kursk, dokumentalno-przygodowej gry inspirowanej tragicznymi wydarzeniami na rosyjskim okręcie podwodnym K-141 Kursk, nie idzie jak zapewne planowało studio. Na Steamie gra ma mieszane oceny, więc studio postanowiło działać. Jak już wiemy od jakiegoś czasu, Kursk w roku 2019 pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xboksie One oraz w wersji VR. Także realizacja projektu strategii Realpolitiks 2 przebiega zgodnie z zakładanym wcześniej harmonogramem. I to by było na tyle, jeśli chodzi o stare plany studia.

Spółka Jujubee postanowiła skasować gry znane pod roboczymi tytułami Kengir i Konklawe. I tak nic na ich temat nie wiedzieliśmy, więc dla graczy jest to bez różnicy. Za to pojawiły się dwie całkowicie nowe produkcje.

I tu mam dobre wieści. Jedną z nich jest Flashout 3, czyli trzecia część bardzo udanych futurystycznych wyścigów. Zarówno wygląd jak i power-upy można określić jako produkcję podobną do WipEouta. Ciekawostką jest fakt, że Flashout 3D i Flashout 2 były jednymi z najlepszych produkcji na konsolę… Ouya. Flashout 3 ma wyjść na PC i niedoprecyzowanych konsolach, z czego premiera na Steamie przewidziana jest na rok 2020. Pierwsze dwie części to był kawał dobrych wyścigów, więc mocno trzymam kciuki za ten projekt. Zwłaszcza, że jestem wielkim fanem serii WipEout.

Drugą zapowiedzianą nową grą jest produkcja o roboczym tytule Deep Diving Simulator. Można luźno zakładać, że będzie traktować o nurkowaniu głębinowym. Gra będzie bazować na technologii opracowanej na potrzeby Kurska, a premiera na PC i VR jest planowana na drugi kwartał 2019 r.

Poniższy trailer i obrazek tytułowy pochodzą z gry Flashout 2.

Comments

comments