Alice VR od gliwickiego Carbon Studio zaprezentuje się na targach Gamescom. W związku z tym, postanowili pokazać światu nowy zwiastun, kilka grafik i ogłosić datę premiery.

Alice VR przeznaczone jest na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift, HTC Vive i OSVR, ale na szczęście, w grę będzie można zagrać także na zwykłym pececie bez VR. I to już niebawem, bo wstępna data premiery wyznaczona jest na październik tego roku.

„Ze spokojnej hibernacji bohatera budzi kontrolująca statek sztuczna inteligencja. Gracze odwiedzą pustynną planetę Speculo, gdzie początkowo prosta misja polegająca na odnalezieniu potrzebnego paliwa przybierze niespodziewany obrót. Odłączona od intergalaktycznej konfederacji w czasie Wielkich Wojen Kolonialnych Speculo, to jedna z niewielu planet, gdzie pozyskiwany jest grafen, surowiec potrzebny do kosmicznych podróży. Ale to nie wszystko, co skrywają piaski. Co stało się z jedynym miejscem zamieszkanym przez ludzi, tajemniczym miastem Mirabilis?”

Brzmi interesująco, a przekonać się o tym będzie można chociażby podczas targów Gamescom w Kolonii. Wybieram się tam, więc mam zamiar sprawdzić prezentowane tam demo. Alice VR to też pierwsza gra, którą wyda Klabater, nowa inicjatywa wydawnicza stworzona przez CDP.pl i skupiająca się na grach niezależnych.

Comments

comments