Ekipa Robot Gentleman osiągnęła kolejny kamień milowy. Co prawda nie trwało to 60 sekund, ale ich gra sprzedała się w liczbie 800 000 egzemplarzy.

W roku 2015 poznaniacy wydali na peceta 60 Seconds!, niepozorną survivalową grę, która przyciąga przede wszystkim bardzo oryginalnym pomysłem i kreskówkową grafiką. Tytuł ten ukazał się także w wersji pudełkowej w serii Made in Poland. Po wydaniu pt. 60 Seconds! Atomic Adventure wersji na iOS mieli spory problem z podrobioną wersją „gry”, ale walczyli dalej i w grudniu 2017 gra ukazała się na Androida i Switcha. A jak te 800 tysięcy przekłada się na poszczególne platformy?

„Ponad 50% to Steam, a 35% przypada na iOS. Switch i Android po kilka procent, ale sprzedaż na tych dwóch platformach jest dopiero od końca grudnia” – odpowiada mi Piotr Żygadło, producent w Robot Gentleman.

Steam Spy podający szacunkową sprzedaż na Steamie informuje, że 60 Seconds! nabyło około 404 tysięcy graczy (± 20 000). Ale to nie koniec prac nad tą grą. Mobilna wersja została nominowana do nagród Digital Dragons, a Robot Gentleman pracuje nad przeniesieniem jej na kolejne konsole. Szansa na milion sprzedanych kopii jest więc nadal realna. Co więcej, studio pracuje też nad kontynuacją – 60 Parsecs!, która ma pojawić się w tym roku. No i nie zapominajmy o zapowiedzianym w 2016 r. cinematic platformerze Stray.

Comments

comments