Studio Gamedust chwali się dobrym przyjęciem logicznej gry Neverout i zapowiada premierę na kolejną konsolę.

Neverout jakiś czas temu zadebiutował na urządzeniach VR – HTC Vive, Oculus Rift i Oculus GO. Dwa tygodnie temu gra pojawiła się na Switchu i jak informują twórcy, koszty produkcji zwróciły się przed premierą. Co nie było tak oczywiste, bo przeniesienie gry z VR na konsolę stacjonarną nie jest takie proste.

„Mogłoby się wydawać, że przeniesienie gry stworzonej pod technologię VR na bardziej konwencjonalną konsolę będzie kompletnym szaleństwem. W branży gier częściej widzimy ruchy w drugą stronę, jednak udało nam się. Bardzo motywuje nas to do dalszego działania” – mówi Piotr Jaworski, CEO w Gamedust.

Neverout wychwalał nawet twórca Minecrafta, a studio idzie za ciosem. Zapowiedzieli, że gra trafi na PlayStation 4 z możliwością obsługi PlayStation VR. Intensywnie myślą też nad wersją na Xboksa One, ale ta nie została jeszcze potwierdzona.

„Neverout to gra logiczna, której celem jest odnalezienie drogi ucieczki z kompleksu tajemniczych sześcianów. Gracz musi rozwiązywać coraz trudniejsze przestrzenne łamigłówki, wykazując się dobrą orientacją w przestrzeni.”

Comments

comments