Germański najeźdźca uderza po raz kolejny. Zręcznościowy Lichtspeer: Double Speer Edition pojawi się na PlayStation 4 w limitowanej wersji pudełkowej.

Szalony scenariusz, kolorowa oprawa, genialna muzyka i absurdalny humor. Tak w skrócie można określić Lichtspeer: Double Speer Edition (na PC znane jako po prostu Lichtspeer), które studio Lichthund wydało na prawie wszystkie platformy, częściowo przy współpracy z warszawskim Crunching Koalas, które odpowiada za porty m.in. na Vitę i PS4. Niestety przy zalewie premier gra nie przebiła się tak skutecznie do świadomości graczy. Mimo to polecam, bo to kawał dobrej zabawy.

Za wersję pudełkową odpowiada w miarę nowe wydawnictwo Hard Copy Games. Specjalizują się w wydawaniu gier niezależnych w wersjach pudełkowych, a Lichtspeer: Double Speer Edition będzie ich drugą pozycja w portfolio. Gra trafi do sprzedaży w nieokreślonej przyszłości w cenie 25 dolarów bez centa, czyli około 92 zł. Wysłałem do nich pytanie o nakład i możliwość zamówienia do Polski. Jak tylko otrzymam odpowiedź aktualizuję tego newsa.

A jak narodził się pomysł i finalna realizacja? Zapytałem Tomka Tomaszewskiego z Crunching Koalas, którzy odpowiadają za porty Lichtspeera na konsole.

„Zaczęliśmy rozmowy z Hard Copy Games odnośnie naszego innego tytułu i skończyło się na Lichtspeer: Double Speer Edition. Nabrały tempa, kiedy zaktualizowaliśmy wersję PlayStation 4 do wersji Double Speer Edition, z dodatkowym trybem kooperacyjnym. Nakład jeszcze nie jest finalnie ustalony, ale będzie bardzo limitowany, pomiędzy 1500 a 2000 kopii.” – mówi Tomaszewski.

[AKTUALIZACJA] Dostałem odpowiedź od Hard Copy Games. Lichtspeer: Double Speer Edition w wersji pudełkowej na PlayStation 4 będzie można kupić z Polski. Nakład to 1500 kopii.

Warto przypomnieć, że ciężką pracę nad grą Lichtspeer możecie zobaczyć w świetnym filmie dokumentalnym „Wszystko z nami w porządku” w reżyserii Borysa Nieśpielaka. Twórcy wydali też limitowane do 100 sztuk wersje prasowe gry na PC. Dzięki chłopakom mam tego białego kruka w swojej kolekcji, tak samo chcę mieć pudełko z wersją na PS4.

Comments

comments