Metal Fist miał być połączeniem bijatyki i gry strategicznej, ale produkcja ewoluowała. Teraz jest to Metal Fist: Urban Domination, gra akcji z elementami zręcznościowymi przeznaczona na urządzenia mobilne.

We wrześniu 2015 roku będąc w siedzibie bydgoskiego Vivid Games poznaliśmy kilka szczegółów na temat tej produkcji, ale jak widać zarys ogólny gry został trochę zmodyfikowany. W Metal Fist: Urban Domination wcielimy się w bohatera, który samotnie lub w drużynie będzie walczył o dominację na świecie. Do dyspozycji będą różnorodne postaci i klasy oferujące różne style rozgrywki, umiejętności specjalne, mnóstwo przedmiotów i broni oraz możliwość edycji wyglądu bohatera.

Po sukcesie serii Real Boxing, studio Vivid Games kontynuuje ekspansję rynku mobilnego. Powstające na silniku Unreal Engine 4 Metal Fist: Urban Domination będzie grą darmową z mikropłatnościami, tak jak było to w przypadku wspomnianego wcześniej boksu.

 

„Chcemy wydać w pełni gotowy, atrakcyjny produkt, który będzie miał bardzo dobre parametry monetyzacyjne oraz pozbawiony będzie błędów i niedociągnięć. Prowadzimy również rozmowy w kierunku wzbogacenia tytułu o światowej klasy markę” – wyjaśnia Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

 

Premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2016 roku na systemy iOS i Android.

Comments

comments