Najpopularniejszy jutuber świata PewDiePie doskonale dogaduje się z polską ekipą Bulbware, czego efektem jest współpraca przy drugiej ich wspólnej grze – Poopdie. Jako jedyni na świecie weszliśmy w posiadanie 5-minutowego gameplay’a z tej gry. I to z polskiej wersji.

O Poopdie informowaliśmy już w lutym. Szwed PewDiePie był tak zadowolony z ich wspólnego dzieła – Bulb Boy’a, że we współpracy z Bulbware postanowili stworzyć kolejną grę. Tak jak wcześniej gwiazda serwisu YouTube była inwestorem, tak teraz jest także narratorem. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły tej produkcji.

Poopdie to opowieść o szykanowanym robaku, który z powodów gastrycznych zaszywa się głęboko w Glebowie. Pewnego dnia nachodzi go Kaczkał i daje nadzieję na lepsze jutro. W tym momencie gracz rusza w bój, by pokonać nikczemnego Samrona z Poślatronu. A pomagać mu będą m.in. Kupki, „istoty o ciepłym serduszku i ciałku”, które trzeba… wyprodukować ze swojego ciała.

Tak, Poopdie utrzymuje świetną kreskę i humor znany z Bulb Boy’a, ale idzie duży krok dalej. Co prawda można tam było pływać w kanalizacji, za to tutaj cały świat kręci się wokół tematów gastrycznych. W Poopdie grałem na targach PGA i muszę przyznać, że humoru i talentu do słowotwórstwa autorom nie brakuje. Z tego co widziałem, wielu osobom się podobało, mimo, że tematyka może wydawać się kontrowersyjna. Ale wystarczy po prostu zachować dystans i można się dobrze bawić, w końcu to tylko gra. Dla zgorszonych czy oburzonych proponuję sesję z serialami pokroju Family Guy, Robot Chicken czy Drawn Together. Uwielbiam Bulb Boy’a, skończyłem go na PC i PS4, więc Poopdie na pewno nie odpuszczę.

Premiera odbędzie się w przyszłym roku na Androidzie i iOS. Wcześniej nastąpi soft launch, a do testów autorzy wybrali Polskę. Poopdie będzie wydany w modelu free-to-play, czyli za darmo z opcjonalnymi reklamami. Co ważne, produkcję będzie można ukończyć bez wyświetlania nawet jednego spotu. Za reklamy gracz otrzyma monety i ułatwienia pomocne w grze. Uczciwie. W przyszłości, zapewne przy sukcesie wersji mobilnej, Poopdie może trafić na PC i konsole.

Poniższy materiał został zgrany z wersji pre-alpha, więc czeka go jeszcze sporo wygładzania i drobnych zmian.

Comments

comments