PlayWay ponownie może pochwalić się dużym sukcesem w zbieraniu funduszy od społeczności graczy. Tym razem warszawska spółka wspólnie z Movie Games w ciągu doby przekroczyła pierwszy cel kampanii gry Lust for Darkness.

Tytuł tworzony przez wewnętrzne studio Movie Games Lunarium skierowany jest przede wszystkim do graczy, którzy uwielbiają krzyczeć ze strachu. Lust for Darkness to psychologiczny horror poruszający wątki „okultystyczne i erotyczne”. Smaczku całości dodaje oprawa audiowizualna inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta oraz Zdzisława Beksińskiego.

Lust for Darkness - 1

Historia przedstawiona w grze związana jest z postacią Jonathana Moona, który otrzymuje tajemniczy list od swojej zaginionej żony. Informacje otrzymane od ukochanej doprowadziły go do wiktoriańskiej posiadłości na odludziu kraju. Bohater przybywa na miejsce w momencie odbywającej się tajemniczej ceremonii. Wkrótce w całym budynku otwierają się przejścia do innego świata – wynaturzonej krainy Lusst’ghaa.

Celem gracza jest zbieranie informacji, unikanie śmierci i odwlekanie momentu absolutnego szaleństwa. Przemieszczając się pomiędzy dwoma światami, bohater zgłębi tajemnice posiadłości oraz pozna bluźniercze oblicze mrocznego świata.

Lust for Darkness - 2

Swoją stylistyką Lust for Darkness przypomina mi bardzo Agony, które na Kickstarterze cieszyło się ogromną popularnością. Jak widać podobieństwo do „starszego brata” dało oczekiwany efekt, ponieważ już po pierwszej dobie udało się zebrać pierwszy cel – 8000 CAD. Tempo zbiórki daje szansę na to, aby produkcja tworzona i wydawana przez Movie Games osiągnęła wszystkie postawione cele.

Movie Games rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2016 roku. Obecnie skupia się na trzech zapowiedzianych wcześniej produkcja – Squadron 303, wspomniane Lust for Darkness oraz No drugs. Dodatkowo spółka będzie wydawcą Project Remedium, który trafi na rynek 28 sierpnia. Movie Games nie ogranicza się do deklarowanej strategii, która zakładała robienie gier na licencjach filmowych ale skupia się także na projektach niepowiązanych z filmem.

Oczywiście mocno trzymamy kciuki za całą zbiórkę i zachęcamy Was do wspierania polskiego studia na Kickstarterze.

Comments

comments