Ja nie wiem, jak to można było przeoczyć. W jednym z raportów bieżących spółka CI Games zdradziła liczbę sprzedanych kopii pierwszej części Lords of the Fallen.

Dopiero co pisaliśmy o niespodziewanej premierze mobilnej odsłony Lords of the Fallen, która miała nazywać się LotF: Blades of Fate i być produkcją gatunku free-to-play. I tu wszystko uległo zmianie, ale o tym napiszę niebawem. Wiemy też, że w produkcji jest Lords of the Fallen 2, ale to odległa przyszłość. Skupmy się więc, na pierwszej części Lords of The Fallen, która miała premierę 28 października 2014 roku. Gra ta porównywana była do serii Dark Solus, ale z całym szacunkiem dla CI Games, są to dwie inne ligi, choć rodzima produkcja stoi na wysokim poziomie.

Spółka w jednym z raportów bieżących zdradziła – co zauważył Mateusz, że pierwsza część serii sprzedała się w przeszło siedmiu milionach egzemplarzy na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Niestety nie doprecyzowano, czy chodzi o klienta końcowego – gracza, czy o dostawy do sklepów. Zakładać można jednak, tę bardziej optymistyczną wersję. Biorę pod uwagę fakt, że Lords of The Fallen było rozdawane w ramach abonamentów Games With Gold na Xboksie One, PlayStation Plus na PlayStation 4 czy w wielu różnego rodzaju pecetowych bundlach. Był dosłownie wszędzie. Nawet teraz, dosłownie kilka dni temu, Lords of The Fallen jest sprzedawany w nowej usłudze G2A Deal.

7 milionów brzmi świetnie i stawia LotF w czołówce najlepiej sprzedających się polskich gier w historii. Przypomnę tylko, że CD Projekt RED mówi o blisko 10 milionach Wiedźmina 3: Dziki Gon, a Techland o 7,5 milionach posiadaczy Dying Light. Obie wspomniane firmy nie podają oficjalnej i konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy. Wracając do CI Games, w raporcie za 2015 rok spółka chwaliła się, że seria Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln kopii. Czekam na raporty za 2016 rok, może poznamy bardziej aktualne i precyzyjne dane.

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon – blisko 10 milionów sztuk
2. Dying Light – 7,5 miliona posiadaczy
3. Lords of The Fallen – ponad 7 milionów kopii
4. Seria Sniper: Ghost Warrior – ponad 5,6 mln egzemplarzy.

Oczywiście wszystkie te gry nadal będą się sprzedawać, bo Wiedźmin 3 ma wersję GOTY i świetne dodatki, Dying Light ma The Following i Edycję Rozszerzoną, a Lords of The Fallen pcha się m.in. we wspomnianym wcześniej G2A Deal. Do tego bundle i masa wyprzedaży na pecetach i konsolach. Pytanie, ile spółki i firmy na tym zarobiły, bo sztuką jest sprzedać swoje produkcje w pełnej cenie. Na paczki za grosze zawsze jest czas.

Comments

comments