W czasach kiedy gramy w ważącego kilkadziesiąt gigabajtów Football Managera, z miliardem opcji, zawodników i możliwości, do bramki wbiega darmowa gra Liga Polska Manager ’95.

Ważąca 3,4 MB produkcja ma już 23 lata, ale wychowały się na niej pokolenia polskich graczy. Za sprawą Rafała Cymermana w 1995 roku gra trafiła na PC oraz jej port na Amigę. Prowadzenie drużyny w Ekstraklasie, oryginalne składy z tamtych lat, odpowiednio odwzorowane statystyki zawodników, animacje meczowe i dobra symulacja rozgrywki. Magia lat 90. powraca.

I teraz po 23 latach możemy ponownie bawić się kultowym polskim managerem piłkarskim w oryginalnej niezmienionej formie. Pomysł reaktywacji pojawił się we wrześniu tego roku, a autor przygotował dedykowaną stronę www.ligapolska95.pl. Czeka tam na was bezpłatna, oryginalna wersja Liga Polska Manager ’95. Jest też instrukcja, poradnik i wersje gry na PC, MacOS i Androida. Na stronie internetowej znajdziecie też skany recenzji z Gamblera, Secret Service czy wywiad z autorem z roku 1995.

Comments

comments