We wtorek 23 października CD projekt RED ma pełne ręce roboty. To właśnie tego dnia odbyła się równoczesna premiera na GOG.com gier Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści i Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana.

Gracze chcący zagrać na konsolach, muszą niestety jeszcze trochę poczekać. Sam w Wojnę Krwi gram na słabym PC, ale na pewno odpalę też na PlayStation 4. Dotychczas CD Projekt RED zapowiedziało premiery na konsole Sony i Microsoftu, a w kwestii Switcha zapadła głucha cisza. Aż do teraz. Jeden z redaktorów brytyjskiego Eurogamera zapytał wprost twórców, czy jest szansa na wydanie gry na platformie Nintendo. Odpowiedź jest jasna.

„Nie ma planów wydania Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na inne platformy niż PC (GOG.com), PlayStation 4 i Xbox One.”

Czy całkowicie odcina to drogę do zabawy posiadaczom Switcha? Teoretycznie nie. Dobra sprzedaż, świetne oceny, oczekiwania inwestorów i wszystko może się zdarzyć. Zresztą platforma Nintendo świetnie mogła by się spisać w tej konwencji. Z drugiej strony, Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana Switcha też omija, więc szanse na to są minimalne.

Comments

comments