Jeśli jest ktoś tak stary jak ja, to powinien pamiętać złote czasy polskiej prasy. Wśród wielu świetnych czasopism był Bajtek. Magazyn poświęcony tematyce komputerowej. Jak to nostalgicznie brzmi 🙂

A dlaczego o tym piszę? Rok temu podczas Pixel Heaven 2015 jednorazowo reaktywowano czasopismo Commodore & Amiga, co zostało przyjęte z olbrzymim entuzjazmem. I właśnie za sprawą PH po raz kolejny w nasze ręce wpadnie specjalny numer kultowego magazynu, tym razem, 20 lat po ukazaniu się ostatniego numeru będzie to właśnie Bajtek.

„Funkcję redaktora naczelnego objął Marcin >Borek< Borkowski, jeden z dawnych redaktorów Bajtka, a także redaktor naczelny legendarnego Top Secretu. Okładkę nawiązującą do czasów dawnych narysował z tej okazji Michał >Śledziu< Śledziński, a całość ukaże się w dużym formacie 235 x 335 mm i będzie jak kiedyś podzielona na klany dotyczące najbardziej popularnym platformom sprzętowym. Nie zabraknie też niespodzianek i unikalnych materiałów – wszystko dla oddania hołdu legendzie!”

Specjalny numer Bajtka dostanie każdy uczestnik Pixel Heaven 2016 mający wykupiony pakiet Supporter. Pod koniec maja będzie też dostępny w sklepie PH, ale jak znam życie rozejdzie się w błyskawicznym tempie. Dla mnie, emeryta wychowanego na listingach, ogłoszeniach i królu i królowej gier, jest to pozycja obowiązkowa. Już jestem ciekaw co ekipa PH wysmaruje na kolejny rok. Tajemnice Atari, Gambler, a może Computer Studio?

 

Bajtek

Comments

comments