Artifex Mundi na dobre rozkręciło się z przenoszeniem swoich gier na Xbox One, czego najlepszym dowodem jest zapowiedź Grim Legends: The Forsaken Bride na najnowszą konsolę Microsoftu.

Niestety nie jest jeszcze znana data premiery (pre-ordery ruszają 27 maja), a w tym momencie to obok tytułu gry najważniejsza informacja. Ja bym jednak zwrócił uwagę na coś jeszcze innego. Artifex Mundi nadal inwestuje w przenoszenie swoich produkcji na Xbox One, a więc zakładam, że to dla nich całkiem niezły biznes. Jeśli więc konsolowych graczy interesują gry HOPA, może polskie studio pokusi się o stworzenie jakiejś produkcji głównie dla nich?

Grim Legends moim zdaniem na pewno nie jest najlepszą grą HOPA. Zdecydowanie lepiej bawiłem się przy Abyss: Wraiths of Eden czy moim ulubionym 9 Poszlak 2. Mimo wszystko jeśli komuś ciągle mało tego gatunku na Xbox One to Grim Legend: The Forsaken Bride może spokojnie kupować. Na pewno nie będzie zawiedziony. Pozostałym pozostaje czekać do 2 czerwca, kiedy to do sprzedaży trafi Grim Legends 3. Na razie jednak nie na konsole.

Właśnie wyobraziłem sobie zestaw Xbox One z grami Artifex Mundi i filmem w stylu Dziennik Bridget Jones. Może w tej grupie docelowej Microsoft prześcignąłby Sony.

Comments

comments