Zarząd spółki Fat Dog Games ogłosił, że sześć wydawanych przez nich gier trafi na konsole PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Jest to związane z sukcesem zbiórki na portalu inwestowania społecznościowego, skąd pozyskali od inwestorów 600 tysięcy złotych. Środki uzyskane dzięki kampanii przeznaczone zostaną na przeprowadzenie procesu portowania z komputerów PC na konsole oraz kampanie startowe.

Dwie z wymienionych gier były już zapowiedziane na konsole, pozostałe tylko na PC. W pakiecie sześciu gier znajduje się świetne Warlocks 2: God Slayers (produkcja studia Frozen District) – gra akcji z elementami RPG, rozbudowany i złożony RPG akcji Sand is the Soul (MGP Studios), jest też Lovecraft Tales (CVLT Games) – przygodówka inspirowana twórczością tytułowego pisarza czy turowa gra taktyczna Exorder (Solid9 Studio). Niestety shooter Exterm od WarSaw Games na razie do mnie nie przemawia, a zręcznościową battle arenę Ignis ekipy Deusald Studio skreśliłem dawno temu – odrzuca mnie nie tylko pomysł, ale i wykonanie. Wszystkie wymienione produkcje mają mieć cenę w przedziale 14,90-29,90 euro, czyli 63-126 złotych.

Tym samym polskich gier na konsolach mamy coraz więcej. Jeśli jesteście ciekawi ile jest ich dokładnie, to polecam nasze zestawienia rodzimych gier przygotowywanych lub wydanych na różne platformy.

Comments

comments