Artifex Mundi nim weszło na giełdę już nie zwalniało tempa, rozwijają Bladebound, ogłosili mobilne, casualnowe Cute Dragons – Exotic Squash, a teraz kolejne dwie ich gry trafią na konsole.

Od dłuższego czasu Artifex Mundi modyfikuje i przenosi swoje dzieła na PlayStation 4 i Xbox One. Clockwork Tales: Of Glass and Ink i Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood to kolejne gry znane posiadaczom pecetów od lat, w które zagrają posiadacze konsol.

W piątek na Xboksie One zadebiutował Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood, przygody młodej detektyw w rezerwacie Ravenwood. Jest to kontynuacja świetnego Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek, które tez osobiście polecam. Gra kosztuje 29,99 zł, więc jak widać za drobne pieniądze można otrzymać kawał solidnej gry przygodowej z elementami HOPA.

Artifex Mundi zapowiedziało też Clockwork Tales: Of Glass and Ink na PlayStation 4. Steampunkowy klimat, agentka wywiadu i ten zły, którego należy dopaść. Standard w tym gatunku. Grałem to na PC i uważam, że jest to jedna z ciekawszych pozycji w ich portfolio. Daty premiery nie ujawniono, ale od czego są nasze kontakty. Zapytałem o to Szymona Bryłę, PR guru w Artifeksach i przy okazji starałem się dowiedzieć co dalej.

 

„Clockwork Tales: Of Glass and Ink na PlayStation 4 pojawi się już niedługo, bo 29 listopada. Co do kolejnych gier wydawanych na konsolach, jeszcze nie wiemy co będzie kolejne.”

 

Mogę luźno strzelać, że na Xboksa One trafi Nightmares from the Deep: Davy Jones (dwie pierwsze części już są wydane), na PlayStation 4 Nightmares from the Deep: The Siren’s Call (czyli druga część serii). Idąc dalej, na Xboksie wyszła pierwsza część serii Grim Legends z podtytułem The Forsaken Bride, więc zapewne i ona trafi na maszynkę Sony, a kolejne (seria liczy 3 odsłony) na obie platformy – także Microsoftu.

Comments

comments