Tydzień bez kilku zapowiedzi gier na Switcha nie ma racji bytu. Tym razem jest to aż 7 rodzimych produkcji.

Trwa polski potop na Switcha. Jeśli jednak jest to opłacalne, to wcale mnie to nie dziwi, że rodzimi twórcy z taką chęcią wydają na konsolę Nintendo. Oczywiście jest też kwestia jakości i złożoności gry, ale to już musicie ocenić sami. Zresztą zobaczcie ile tylko polskich gier wychodzi na tę platformę. PS. Poniższe trailery mogą pochodzić z wersji PC gier.

Uboat

UF Games poinformowało, że zajmie się portem symulatora łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej – Uboat. Wydadzą go przy współpracy z Forever Entertainment. Gra ma mieć premierę w ostatnim kwartale tego roku lub w pierwszym 2020 r.

Bohemian Killing

Przygodówka opowiadająca przebieg sprawy sądowej Alfreda Ethona, który jest oskarżony o brutalne morderstwo kobiety, także pojawi się na Switchu. Za przeniesienie gry studia The Moonwalls odpowiadać będzie Ultimate Games. Premiera planowana jest na początek 2020 roku.

Mr Blaster

Co prawda Mr Blaster wyszedł na PC już dwa lata temu, ale to nie powstrzyma Forever Entertainment by wydać go na Switchu. Prosta strzelanina ma mieć premierę jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Garage Mechanic Simulator

Symulator mechanika to nie jest temat nowy. I taki też będzie Garage Mechanic Simulator, który powstaje jako port Car Mechanic Simulator mobile 2016. Gra sprzed 3 lat, do tego przeniesiona z mobilek, więc mam spore obawy. Ultimate Games ma zadebiutować już 26 lipca 2019 roku.

Catch a Duck

Bieganie, mordowanie królików i uciekanie przed niedźwiedziami, wilkami i myśliwymi. A wszystko po to, by lis złapał kaczkę. Tak, nowa gra studia All Those Moments może i brzmi banalnie, ale ma to coś. Wydawcą jest Ultimate Games, a na Switchu pojawi się już 29 lipca 2019 r. W planach jest tez premiera na PC.

Pooplers

Party game do 4 osób, gdzie gracze wcielają się w dzieci z… biegunką. A chodzi o to, by „zamalować” jak największą powierzchnię podłogi. Wiem jak to brzmi. Umowa jest dość zawiła, ale stronami są Ultimate Games, Art Games Studio i osoba fizyczna. Co ważne, premiera planowana jest do końca 2019 r.

Run the Fan

Gra zręcznościowo-logiczna studia studia Silesia Games miała premierę 23 lipca, więc już teraz możecie zobaczyć, kupić i zagrać.

Comments

comments