Gry i programy do wirtualnej rzeczywistości to wciąż nowość i coś niedostępnego dla zwykłego Kowalskiego. Mimo to cieszy fakt, że kolejne polskie studio zabrało się za projekt wykorzystujący tę technologię.

O gliwickim Carbon Studio słyszycie zapewne po raz pierwszy. Jest to grupa osób, pracująca nad grami i aplikacjami na peceta i platformy mobilne, ale od niedawna także nad wirtualną rzeczywistością. Poniżej zobaczycie pierwszy trailer przygodowej gry sci-fi  ALICE VR, stworzonej na silniku Unreal Engine 4. Trzeba przyznać, że zapowiada się dość obiecująco.

 

„Główny bohater ląduje na obcej planecie w celu uzupełnienia zapasów ciekłego grafenu, utraconych w wyniku awarii statku. Pozornie proste zadanie komplikuje się w chwili, gdy okazuje się, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Na planecie czeka na gracza szereg zagadek zaprojektowanych specjalnie dla okularów Oculus Rift. Gracz podejmuje również decyzje, które pozwolą mu odkryć sekret zaginionych mieszkańców, oraz wpłynąć na ich dalsze losy. W trakcie przygód, gracz zwiedza zróżnicowane wizualnie lokacje, takie jak futurystyczne wnętrze statku kosmicznego, czy orientalne miasto stworzone przez obcą cywilizację. „

Pomysł na grę zrodził się w kwietniu 2015 roku, wtedy to Carbon Studio wzięło udział w specjalnym konkursie VR Jam zorganizowanym przez firmę Oculus i Unity. Krótka gra eksploracyjna A.L.I.C.E. przeznaczona na okulary Samsung Gear VR dostała się do finału. Ideę postanowiono rozwinąć, co skutkowało rozpoczęciem prac nad ALICE VR. Gra dedykowana komputerom z okularami Oculus Rift zadebiutuje w kwietniu 2016, a już w styczniu ruszy kampania na Steam Greenlight.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.