Zabawa z horrorem Agony trwa w najlepsze. Zapowiedziana w czerwcu nieocenzurowana wersja Agony Unrated została skasowana, po czym pojawiła się na Steamie, a teraz ponownie zniknęła.

Twórcy urządzili sobie prawdziwe piekło. Gra Madmind Studio zebrała raczej niskie oceny, ale sprzedawała się zaskakująco dobrze. Może przekonała graczy udana wizja piekła? Głośna była też sprawa ocenzurowania produkcji i zapowiedzi wydania wersji nieocenzurowanej Agony Unrated. Tę też odwołano, bo na PC miał pojawić się odpowiedni patch, ale ten poprzez różne problemy też popadł w zapomnienie. W międzyczasie za jakość oberwało się twórcom i głównie jednemu pracownikowi, studio miało problemy finansowe, a chwilę później pojawiła się zapowiedź wersji na Switcha. Jednym słowem – dzieje się.

Sam wpisałem Agony Unrated na listę skasowanych produkcji, a tu kolejna niespodzianka. Gra pojawiła się na Steamie z datą premiery wyznaczoną na 31 października. Co ciekawe, przy grze nie widnieje nazwa wydawcy – PlayWay czy studia Madmind, a Tomasza Dutkiewicza, dyrektora kreatywnego przy Agony. Przypomne tylko, że Agony Unrated miało ukazać się tylko na PC. Na konsolach nie ma szans na wersję nieocenzurowaną, ze względu na ratingi wiekowe.

No i Agony Unrated znów zniknęło ze Steama. Wysłałem pytania do Tomasza Dutkiewicza w tej sprawie.

Źródło: PCgamer

Comments

comments