Jak zapewne wiecie, w dniach 25-27 maja w Warszawie rusza piąta edycja Pixel Heaven. W związku z tym startuje też nabór do konkursu Pixel.Awards 2017.

Prócz tego, że można swoją grę zaprezentować szerokiej publiczności, to można pokusić się o zgarnięcie nagrody Indie Grand Prix lub innej z 15 (!) kategorii. Jeśli więc tworzysz grę i chciałbyś wystartować w największym w Polsce konkursie gier niezależnych, lepszej okazji nie będzie.

W składzie jury same sławy – Maciej Miąsik (Pixel Crow), Paweł Miechowski (11 bit studios), Tomasz Gop (CI Games), Artur Maksara (Flying Wild Hog), Krzysztof Maliński (Huuuge Games, Insane Code), Marcin Borkowski (dawny red. nacz. legendarnego Top Secretu), Marek Czerniak (przewodniczący Rady Fundacji Indie Games Polska) czy nawet moja skromna osoba. Jury będzie oceniało wyłącznie gry, które trafiły na rynek po 31 maja 2016 r.

Nagrody Pixel.Awards 2017 zostaną przyznane w 15 kategoriach:
– Indie Grand Prix (najlepsza gra Pixel Heaven 2017)
– Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
– Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
– Best Art (najlepsza oprawa audiowizualna)
– Best Story (najlepsza historia)
– Fresh Air (innowacyjność)
– Best Mobile (najlepsza gra mobilna)
– Best Multi (najlepsza gra z trybem dla wielu graczy)
– Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
– Big Bang! (największe zaskoczenie)
– Best VR Experience (najlepsza gra na VR)
– I’m Scared! (najlepszy horror)
– Rookie of the Year (najlepszy debiut)
– Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
– Kategoria dodatkowa: Big Fish Grand Prix (nagroda dla najlepszej gry wysokobudżetowej)

Podczas Pixel Heaven można też nawiązać nowe kontakty branżowe, zdobyć doświadczenie, spotkać się z mediami i graczami. Jednym słowem warto. Więcej informacji znaleźć można na pixelheavenfest.com.

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest
25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 27 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52
www.pixelheavenfest.com

„Pixel Heaven 2017 to już piąta edycja imprezy, która łączy pasjonatów pamiętających początki elektronicznej rozrywki, twórców gier niezależnych oraz młode pokolenia, które mogą nauczyć się, jak przez dekady kształtowały się gry wideo. W 2016 roku wydarzenie odwiedziło przeszło 8000 osób. W trakcie poprzednich edycji na scenie wystąpiły takie legendy branży, jak Fred Raynal, Jon Hare, Mike Montgomery, Ben Daglish, bracia Oliver, Dino Dini, Sam Barlow, Petro Tyschtschenko czy Jeff Minter. Tegoroczne Pixel Heaven to jeszcze więcej atrakcji, w tym konferencja biznesowa, nowi goście i jeszcze więcej stoisk wartych odwiedzenia.”

Comments

comments