Warszawskie studio CI Games opublikowało sprawozdanie z działalności spółki za rok 2016. Dla giełdy to podstawa, dla nas wspaniałe źródło wiedzy.

Najważniejszą informacją jest podanie dokładnej liczby sprzedanych egzemplarzy pierwszych dwóch części serii Sniper: Ghost Warrior. Jedynka snajerskiej trylogii rozeszła się w liczbie 3,8 miliona egzemplarzy, a dwójka 2,4 mln. Jak widać, po udanym debiucie serii nastąpiło obniżenie lotów, ale nie ma się co dziwić, bo dwójka była wyraźnie słabsza od pierwowzoru, który „leciał na hype na gry snajperskie”. Oczekiwania wobec trójki są olbrzymie, bo nie dość, że gra przeszła w otwarty świat, to wygląda o niebo lepiej. Mam nadzieję, że spełni nasze oczekiwania i sprzeda się tak, że pobije wyniki poprzedzających odsłon.

W sprawozdaniu nie znalazłem zbyt wielu informacji o Lords of the Fallen 2 prócz tego, że zakończono prace koncepcyjne i wkrótce gra wejdzie w następny etap rozwoju.

Spółka CI Games ma zamiar skupić się na rozwoju dotychczasowych marek Sniper: Ghost Warrior i Lords of the Fallen. Przypomnę tylko, że na mobilkach wylądowało LotF, a to samo czeka Snipera. Spółka – jak piszą – „obecnie nie ma planów tworzenia nowych tytułów”.

Comments

comments