Gdybym nie napisał, że grę zrobił Polak, większość powiedziałaby, że jest to kolejna gra twórców Samorosta, Machinarium i Botaniculi. Papetura zapada w pamięć, a bardzo krótkie demo tylko rozbudziło mój olbrzymi apetyt.

Czeskie studio Amanita Design znane z wymienionych wcześniej hitów tworzy pozycje oryginalne i nietuzinkowe. Taka jest też Papetura Tomasza Ostafina, który nie ukrywa skąd czerpał inspiracje. Ale to nie jedyne podobieństwo do dzieł Amanita Design, gdyż za muzykę odpowiada Tomáš Dvořák- twórca ścieżki dźwiękowej do Samorosta 2 i Machinarium. Dzięki temu gra zyskuje niesamowity klimat i mam nadzieję, że uda się doprecyzować współpracę przy pełnym projekcie. Dzięki uprzejmości Tomasza, jeszcze przed oficjalnym, publicznym pokazem gry, otrzymałem do ogrania krótkie demo. Co tu dużo pisać – jestem zachwycony!

Dźwięk kota służącego za wiosło mnie powalił, nie bardziej niż wykonanie całej gry z… papieru. Gra wystartuje ze zbiórką funduszy na Indiegogo, o czym na pewno nie zapomnę poinformować. Mimo że demo jest tak krótkie, Papetura już teraz ma we mnie wiernego fana wyczekującego grywalnej wersji tytułu z portfelem w zębach.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.