Moda na finansowanie społecznościowe nadal trwa. Planszówki zbierają ogromne pieniądze, chociażby na rodzimym Wspieram.to, więc twórcy This War Of Mine: The Board Game też chcą dostać kawałek swojego tortu.

Gra jest adaptacją pomysłu znanego z wielokrotnie nagradzanej gry wideo, przedstawiającą dramat cywilów uwięzionych w mieście opanowanym przez wojnę. Co uważam za plus, będzie możliwość grania samemu, a maksymalna ilość graczy wynosi sześć osób.

Nie wiem czy wiąże się to z brakiem funduszy czy z wybadaniem chłonności rynku, ale fakt jest taki, że po wielu miesiącach przygotowań ruszy zbiórka zamówień na planszówkę TWoM na Kickstarterze. Na pewno będzie spore zainteresowanie, a i cena zakładam odpowiednio atrakcyjna. Pytanie tylko kiedy?

Premiera gry planszowej This War Of Mine: The Board Game przewidziana jest na ten rok. I zakładam, że odbędzie się ona nawet w przypadku niepowodzenia zbiórki na Kickstarterze. W co osobiście nie wierzę, bo sam zapewne na starcie kampanii będę rzucał banknotami w ekran monitora.

Comments

comments