Udało nam się dojść do informacji, według których warszawską spółkę opuszcza kolejna ważna osoba odpowiedzialna za Sniper: Ghost Warrior 3.

We wtorek Michał informował was kiedy mniej więcej gra trafi do sprzedaży. Tym razem mamy nieco mniej optymistyczną wiadomość. Otrzymaliśmy informację, według której zespół odpowiedzialny za Sniper: Ghost Warrior 3 opuścił Steve Hart. Sprawdziliśmy to i okazuje się, że faktycznie rozstał się z warszawskim studiem. W 2013 roku CI Games głośno informowało, że zasilił on szeregi studia – wcześniej pracował w Rebellion przy Sniper Elite V2. Początkowo zajmował się dokończeniem prac na nieudanym Enemy Front, a później został zaangażowany w trzecią część snajperskiej serii, przy której stał na czele zespołu deweloperskiego.

Poprosiliśmy o komentarz CI Games. Poniżej znajdziecie informację, jaką udzieliła mi Marcjanna Lipińska zajmująca się w spółce marketingiem.

Nad projektem Sniper Ghost Warrior 3 pracuje obecnie ponad 100 osób wewnątrz organizacji CI Games. Steve Hart opuścił firmę z początkiem roku 2015, co jest powszechnie wiadome w branży. Od ponad roku projekt zarządzany jest przez Łukasza Misiurskiego, członka zarządu CI Games, związanego ze spółką od ponad 9 lat.

Faktycznie Steve Hart odszedł z CI Games rok temu, do tej pory nie pojawiały się informacje na ten temat. Aktualnie jako senior producer pracuje w Codemasters. W oświadczeniu pojawia się również informacja, że w CI Games nie pracuje również Paul Robinson – wcześniej Guerilla Games, który do spółki trafił w tym samym czasie co Steve Hart.

Paul Robinson nie pracuje z nami od stycznia i jego obowiązki zostały przekazane osobom zaangażowanym w projekt od jego początku.

Premiera Sniper: Ghost Warrior 3 przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

Comments

comments