Bardzo dobrze oceniany Gamedec trafi na PS5.

Na najnowszej konsoli Sony produkcja Anshar Studios wyjdzie w wymuskanej wersji Definitive Edition. W opartym na prozie Marcina Przybyłka RPG gracze wcielą się w tytułowego detektywa, który zajmuje się przestępstwami popełnianymi w różnorodnych wirtualnych światach. Gdy pada stwierdzenie, że decyzje w grze mają znaczenie, tu mamy prawdziwy tego przykład.

Za wydanie pudełkowe na PlayStation 5 odpowiada Perp Games. Wydawca ma na koncie już dwie inne polskie gry: Yupitergrad i Chernobylite, więc Gamedec Definitive Edition będzie trzecią rodzimą produkcją w ich portfolio. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery ani gry, ani wersji pudełkowej, ale ma to być „na początku 2023 roku„.

Do tej pory na PlayStation 5 w wydaniach pudełkowych wyszło 17. polskich gier, kolejne trzy – w tym Gamedec – są już zapowiedziane.

„Gamedec to adaptatywna cyberpunkowa gra RPG. Jesteś prywatnym detektywem, tropiącym zbrodnie popełniane w wirtualnych światach. Zbieraj informacje od świadków i podejrzanych, wgłębiając się w prowadzone śledztwa. Gra nieustannie dostosowuje się do twoich decyzji.”

Comments

comments