Katowickie studio Artifex Mundi kontynuuje swój plan ekspansji innych platform niż mobilne i PC. Po konsolowych premierach pirackiego Nightmares from the Deep: The Cursed Heart oraz steampunkowego Clockwork Tales: Of Glass and Ink, przyszedł czas na jedną z najważniejszych gier w ich historii.

Już 8 kwietnia na Xboksie One zadebiutuje świetna przygodówka HOPA Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Tak jak przy poprzednich tytułach, gra dostosowana będzie do obsługi padem i wyświetlania obrazu na większych ekranach.

„Akcja Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek toczy się w Maple Creek w stanie Vermont. Bohaterka budzi się na skraju małego miasteczka, przez które właśnie przeszła nawałnica. Nie jest w stanie przypomnieć sobie wydarzeń, które doprowadziły ją do tego miejsca. Rusza naprzód, polegając jedynie na własnym sprycie i przeczuciach. Kobieta stanie przed koniecznością odnalezienia wskazówek i połączenia fragmentów powracających wspomnień w celu ustalenia kim jest i dlaczego znalazła się w Maple Creek. „

Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek na Xboxa One będzie do kupienia w Polsce za 29,99 zł. Cena dla reszty świata to 9,99 euro i 9,99 dolara. Całkiem przystępna cena jaka za blisko 8 godzin zabawy. Grę skoczyłem na pececie i jest to jedna z najlepszych gier gatunku HOPA z jaką miałem styczność. A ograłem ich całkiem sporo. Polecam.

Comments

comments