Evercade to konsola dla fanów retro, na której zagramy w kilka polskich gier.

Dokładnie w sześć, bo oba tytuły do de facto to trylogie. Wchodzą one w skład pudełkowego wydania Indie Heroes Collection 2, które zapowiedział producent konsoli. Co ciekawe, za wszystkie produkcje w tych dwóch zestawach odpowiada duet Łukasz Kur i Amerykanin M-Tee. I powstały z pięknych, charytatywnych celach.

The Cowlitz Gamers’ Adventure Trilogy to trzy platformówki, które w różny sposób pomagały społeczności The Arc of Cowlitz County, która zajmuje się wsparciem dla osób z zaburzeniami rozwojowymi. O The Cowlitz Gamers’ Adventure, The Cowlitz Gamers’ 2nd Adventure i The Cowlitz Gamers’ Lost Adventure może nie słyszeliście, ale druga część wyszła także w wersji fizycznej na NES-a.

Drugą trylogia jest ściśle związana ze świetną akcją charytatywną Gramytatywnie, gdzie załoga ARHN.eu wraz ze społecznością zbiera kasę na leczenie najmłodszych. Nic dodać, tylko wspierać. I na potrzeby aukcji i zbierania funduszy powstała gra Gruniżerca na NES-a i Famicoma/Pegasusa, inspirowana puchatą maskotką zespołu. Stworzyli ją Łukasz Kur i Ryszard Brzukała, a tytuł osiągnął świetny wynik na aukcji. W końcu wylicytowali ją ludzie z… ARHN.eu. Piękne! W kolejnych latach powstawały kolejne części i wszystkie trzy trafią teraz na konsolę Evercade jako The Gruniożerca Trilogy, które wejdzie w skład zestawu Indie Heroes Collection 2.

Przedsprzedaż zestawu ruszyła 4 listopada – można go znaleźć w sklepach w Wielkiej Brytanii, ale pewnie zawita do Polski. Premiera w styczniu 2023 roku. Cena: 36 funtów, czyli około 193 zł (kurs: 1 funt – 5,37 zł).

Comments

comments