Ósmy raz serwis indiedb.com wybierał najlepszą grę niezależną. I jest znakomicie, bo dwie polskie gry dostały się do ścisłej czołówki.

Już w ubiegłym roku było dobrze, a w tym nominowanych było kolejnych kilka rodzimych produkcji. Gracze z całego świata głosowali na sto najlepszych gier niezależnych, a redaktorzy serwisu wybrali dodatkowo „best of” w 10 osobnych kategoriach.

Dziennikarze indiedb.com w kategorii „Best Audio” wskazali grę Observer krakowskiego Bloober Teamu. Trzeba przyznać, że skomponowana przez Arkadiusza Reikowskiego cyberpunkowa mroczna elektronika robi świetną robotę. Niepokój, który udziela się grającemu, rewelacyjnie buduje klimat i idealnie wpasowuje się w scenariusz thrillera sci-fi i nowoczesny, choć surowy wygląd gry. Przypomnę tylko, że ścieżka dźwiękowa jest umieszczona m.in. w pudełkowym Wydaniu Specjalnym horroru Observer. Polecam.

Głosowanie czytelników serwisu to kolejny sukces rodzimego gamedevu, bo do Top 10 dostały się aż dwie polskie gry. A przecież konkurencja była olbrzymia i ze stu propozycji na miejscu 10 pojawił się hack’and’slash Book of Demons studia Thing Trunk. Jeszcze lepiej wypadł wspomniany Observer, który finalnie zdobył głosami czytelników miejsce 8.

Pozostaje mi pogratulować i liczyć, że w roku 2018 będzie jeszcze lepiej. I pod względem liczby nominacji, jak zdobytych nagród.

Top 10 Players Choice Indie of the Year 2017:
1. Foxhole
2. Cuphead
3. Day of Infamy
4. Hollow Knight
5. Holdfast: Nations at War
6. Remothered: Tormented Fathers
7. Hello Neighbor
8. Observer
9. Syrian Warfare
10. Book of Demons

Źródło: indiedb

Comments

comments